Nagyvilág

Zelenszkij: „Egyetlen darab földet sem hagyunk az ellenségnek”

ATV.hu
Hirdetés

Ukrajna az ország teljes területe fölött vissza fogja szerezni az ellenőrzést - mondta szerda éjjeli videoüzenetében Volodimir Zelenszkij ukrán elnök. A frontról arról érkeztek hírek, hogy a hónapok óta ostromlott Bahmutnál az ukrán erőknek sikerült előrenyomulniuk.

Hirdetés

„Egyetlen darab földet sem hagyunk az ellenségnek. A zsarnokság sehol nem lehet úr” 

– hangoztatta az ukrán elnök. „Vissza kell hoznunk a szabadságot, a békét és Európát Ukrajna egész területén” – tette hozzá.

Olekszandr Szirszkij, az ukrán szárazföldi erők parancsnoka a Telegramon arról számolt be szerda este, hogy a Donyeck megyei Bahmutnál sikeres ellentámadásokat hajtanak végre, és helyenként 2 kilométerrel szorították vissza az orosz csapatokat. 

„A Bahmutért vívott csata folytatódik” 

– szögezte le, kiemelve, hogy a Wagner katonai magánvállalat embereit sok helyen reguláris orosz csapatok váltották fel, amelyek kevésbé jól felszereltek.

Jevgenyij Prigozsin, a Wagner alapítója szintén szerda este arról számolt be: valós a veszélye, hogy a „húsdaráló” megfordul és bekerítik őket, emberei híján vannak a lőszernek.

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek