Nagyvilág

Borzalmas tragédia: 10 métert zuhant le a vasúti sínekre egy turistabusz

ATV.hu
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
kibertámadás deepfakemeggyilkolta
Hirdetés
Hirdetés

Legalább 21 ember életét vesztette Velence Mestre nevű városrészében kedd este történt súlyos buszbalesetben - közölte a helyi sajtó és az észak-olaszországi város polgármestere.

gázoltak
Hirdetés

A halálos áldozatok mellett legalább 12 sérültje van a balesetnek – tudósít az MTI.

A busz egy felüljáróról mintegy 10 métert zuhant le az út mellett futó vasúti sínekre. A helyszínre több mentőautó érkezett ki. A vasúti forgalmat Mestre és Velence között leállították. Beszámolók szerint a földgázzal hajtott busz kigyulladt, az oltási munkálatok még zajlanak.

„Szörnyű tragédia sújtotta ma este közösségünket. Haladéktalanul gyásznapot rendeltem el a szerencsétlenséget szenvedett buszban volt sok áldozat emlékére. Apokaliptikus jeleneteket láttunk, erre nincsenek szavak” – hangsúlyozta Luigi Brugnaro velencei polgármester az X közösségi portálon közzétett bejegyzésében.

Giorgia Meloni miniszterelnök és Antonio Tajani kormányfő-helyettes részvétüket nyilvánították az áldozatok hozzátartozóinak. Tajani mikroblogján köszönetet mondott a mentőszolgálatoknak a gyors mentésért, egyben pedig szolidaritását fejezte ki Velencével és a városvezetéssel.

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek