A Mammut bevásárlóközpontban több öngyilkosságot is elkövettek az elmúlt években, legutóbb május és június hónap végén is a mélybe vetette magát egy ember. Az esettel kapcsolatban Őrsi Gergely, a a II. kerület polgármestere is lépéseket kezdeményezett: a közösségi oldalán számolt be arról, hogy felvette a kapcsolatot a bevásárlóközpont üzemeltetőivel. Ez már a sokadik öngyilkosság ugyanabban a bevásárlóközpontban – az elmúlt 13 évben 7 ilyen eset történt – ezért tenni kell valamit. Mint írta, ennek érdekében egyeztetésbe kezdtek a bevásárlóközpont üzemeltetőivel, „remélve, hogy közösen találunk megoldást”. Az üzemeltető erre reagált a most kiadott közleményben, amelyben azt is felsorolták, hogy milyen lépéseket terveznek tenni.
- fizikai változtatásokat hajtunk végre, melyek építészeti előkészítését már elindítottuk, a részletekről később tudunk beszámolni.
- együttműködünk egy országos lelkisegély-szolgálattal, hogy szakmai véleményüket figyelembe vegyük, ide értve akár helyszíni lelki tanácsadás biztosítását is.
- együttműködünk Budapest Főváros II. Kerületének Önkormányzatával, hogy a lehetséges közös lépésekről és az érintetteknek való segítségnyújtásról egyeztessünk.
Emellett azt is felsorolták, hogy milyen lépéseket tettek eddig annak érdekében, hogy megakadályozzák az öngyilkosságokat:
- eltávolítottunk minden olyan tárgyat (padokat, virágládákat), amely megkönnyítheti vagy bátoríthatja a magasabb szinteken a korláton való átmászást.
- rendszeres és átfogó képzést tartottunk biztonsági szolgálatunknak az intő jelek kiszűrésére a bevásárlóközpont területén.
- bevezettük a biztonsági szolgálat gyakori járőrözését a harmadik és negyedik emeleten.
- a bevásárlóközpont kamerarendszere úgy került beállításra, hogy a korlát melletti részek jól láthatók legyenek, így lehetőséget adva a beavatkozásra.
- mentálhigiénés támogatást ajánlottunk fel a bevásárlóközpontban dolgozók számára, akik az esemény érintettjei voltak, és ezt igényelték.
Ám arra is felhívják a figyelmet, hogy „azzal is számolni kell, hogy minden óvintézkedés ellenére néha olyan elszántsággal és hirtelen történik meg a tragédia, hogy – helyszíntől függetlenül – azt nagyon nehéz megakadályozni.”
Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja a 116-123 vagy a 06-80-810-600 telefonszámot.