Itthon

A brutális drágulás a fürdőkben sem marad el: idén 2000 forint alatt már sehol sem lehet strandolni

ATV.hu
Hirdetés

Átlagosan 40 százalékkal emelkednek az idei főszezonban a strandbelépők árai a hazai fürdőkben az előző évek adataihoz képest.

Hirdetés

A Magyar Fürdőszövetség főtitkára a Világgazdaságnak azt nyilatkozta, hogy a meghosszabbított iskolai szünetnek köszönhetően nagyon jól indult az idei év a fürdőkben, azonban utána jött a szokásos holtszezon.

„Az első negyedév mérlege még 15 százalékos elmaradást mutat a Covid előtti időkhöz képest”

– tette hozzá Balogh Zoltán, aki arról is beszélt, hogy az orosz-ukrán háború kitörése óta tizedére csökkent Budapesten az orosz turisták száma, amit a gyógyfürdők is éreznek.

Kiemelte továbbá, hogy a SZÉP-kártya rendszer élénkíti a belföldi turizmust, viszont a külföldieket a közelben zajló háború tartósan elriasztja.

Eközben fokozatosan nyitnak ki a fürdők, a kültéri, főleg termálvizes medencékben is egyre több a vendég, közülük sok már szinte teljes kapacitással működik.

Teljes fokozatra azonban csak a tanévzárás után kapcsolnak majd a strand- és gyógyfürdők, június 17-től minden kültéri medence működik majd – hangsúlyozta a főtitkár, aki arról is beszélt, hogy a strandokon is érezhető lesz az áremelkedés.

A koronavírus miatti veszélyhelyzet miatt hozott rendelkezések értelmében tavaly június végéig nem emelhettek árat a fürdők, július 1-től azonban szinte kivétel nélkül 20-25 százalékot emeltek a belépők árain. Voltak fürdők, ahol már a tavalyi évben vagy idén az első negyedévben árat emeltek, de a legtöbb helyen még készülni kell akár további 10-15 százalékos korrekcióra.

Idén már szinte sehol sem lehet 2 ezer forint alatt strandolni, Budapesten pedig a történelmi fürdőkben akár 10 ezer forintot is elkérhetnek egy jegyért.

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek