,,Érdemes valamit leszögezni: a tanárok béremelési követelése nagyon indokolt és széles körben osztott. Azt még a fideszesek se mondják, hogy ne emeljék meg a pedagógusok fizetését. A többi, kifejezetten szakmai követelés kapcsán ezt a társadalmi-munkavállalói konszenzust kevésbé érzem, de eleve a legelső és legfontosabb lépés az a jelenlegi, átlagosan 10%-os emelést érdemben meghaladó rendezés lenne. Hogy ez lesz-e, mikor és mekkora, az attól függ, hogy mennyire tart a kormány a tanárok mozgalmától” – olvasható a bejegyzésben.
A politikai elemző szerint azonban ,,minél inkább egy általános ellenzéki dzsembori kerekedik, minél szűkebb körhöz szólnak a megszokott szereplők, annál kevesebb erőt tudnak mutatni”, hiszen ma sem egy tömegrendezvényt láthattunk az Andrássyn.
,,Másfelől pedig minél többször mondja be a szakszervezet az országos sztrájkot, hogy aztán aznap ugyanúgy elzakatoljon az oktatás (közben persze az ellenzéki sajtóban jönnek a színes térképek, hogy „a tanárok 48%-a sztrájkolt VAGY a szünetben elénekelte a Mi vagyunk a grund című dalt”), annál kevésbé fog tartani tőlük a hatalom”
– írja Ceglédi. Az elemző szerit nagyon nagy jelentősége van annak, hogy mi történik azokon a napokon, most tehát március 16-17-én, amelyekre a két pedagógus szakszervezet és a velük együttműködő politikusok és civilek nagy akciót, országos sztrájkot ígértek.
,,A zsarolási potenciál rendelkezésükre áll: az én sztrájkomtól simán megy tovább az ország, de az ő munkájuk olyan fontos, hogy hiányában bármely kormány megbukna. Őszintén drukkolok annak, hogy csütörtökön és pénteken erőt lássunk” – zárta a bejegyzést.
https://www.facebook.com/cegledizoli/posts/pfbid02AS9cuRRqLy5GisvJjYdq2ANNuJX2f5M8TS5cUFv1zLCf7cLieFJeAu6LRFeDUraKl