Itthon

Milyen segítséget adnak a városok a brutális rezsi miatt?

ATV.hu
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
Magyar PéterMagyar PéterSzentkirályi
Hirdetés
Hirdetés

Rászorulók már igényelhetik Budapesten az évi 48, illetve 24 ezer forintos támogatást. A fővárosi és a kerületi szociális hozzájárulások nem zárják ki egymást. Van, ahol új tartalommal élesztették fel a korábbi Covid-segélyalapot, másutt új támogatási formákat vezettek be. Az ATV Híradójának riportja.

Hirdetés

Indul az ügyfélfogadás a VIII. kerületi családtámogatási irodában. Mostantól már a főváros 48, illetve 24 ezer forintos rezsitámogatása is igényelhető a kerületi lehetőségek mellett.

Egy nő fűtéstámogatásért jött: 129 ezer forint nyugdíjból él.

„Hát, az olyan havi 50-60 ezer forint a lakásra a rezsi, a többi, ami van, az a 40-50 ezer forint, annyi van élelmezésre” – osztotta meg Híradónkkal.

A régi juttatások mellett az ellenzéki vezetésű VIII. kerületben megduplázták a fűtési támogatást és rendkívüli hozzájárulássá alakították a korábbi Covid-segélyt.

„Korábban három hónapnak el kellett telnie, most már akár egy hónaponta is kaphatnak ilyen támogatást, és ez azért több tízezer forint is lehet. Ezen kívül a legrászorultabbaknak pedig rendszeres élelmiszersegélyt fogunk biztosítani” 

– fogalmazott Pikó András polgármester.

Az ellenzéki irányítású Szombathelyen a rászorulók gáz és áram többletfogyasztásának egyharmadába szállnak bele. A volt jobbikos, Mirkóczki Ádám vezette Egerben pedig vizsgálják a lehetőségét a lakhatási támogatásnál figyelembe vehető lakásméret és a kiutalható maximális összeg emelésének.

A fideszes vezetésű, Nógrád megyei Balassagyarmat 30 ezer forintos hozzájárulást is ad a szilárd tüzeléshez.

„Másrészt a fűtési szezonra vonatkozóan 12 hónapra elosztva 6, illetve 4 ezer forintot havonta, tehát összességében akár 71 ezer forintot is kap egy pályázó” – közölte a városvezető, Csach Gábor.

Ennek a feltétele a nettó 57 ezer forint alatti fizetés.

Mindeközben a főpolgármester arra hívta fel a figyelmet, hogy tizenhárom és félszeresére emelkedett az óvodák, bölcsődék, szociális intézmények távhődíja, szerinte rossz számítás alapján, mert az illetékes hivatal a legmagasabb gáz-árfolyammal kalkulált.

„Ne hivatkozzanak a piaci árakra, mert ez nem egy piaci ár, ne hivatkozzanak a szankciókra, ne hivatkozzanak Brüsszelre, hiszen nyilvánvaló, hogy az energiahivatal katasztrofálisan rossz döntése az, ami miatt egekbe szöknek az árak” 

– hangoztatta Karácsony Gergely.

A főpolgármester újból sürgette a nemzeti energiacsúcs létrehozását.

Hirdetés
Címkék:
Kapcsolódó cikkek