videóink

A Nő háromszor

Édesanyám másfél évesen elhagyott| A NŐ HÁROMSZOR – Ambrus Attila

Mindegyikük önálló személyiség, még véletlenül sem cserélhetők fel egymással. Sőt, minél közelebb kerülünk hozzájuk, annál több apró részletben különböznek a másiktól. Köböl Anita vendégei és kérdezőtársai garantáltan nyomot hagynak még a legkérgesebb nézői szívekben is.

AKIK KÉRDEZNEK: 
Sütő Enikő
Détár Enikő

Europeo

Europeo – Munkaszüneti napot kapott a svéd fahéjas csiga

Ha megkérdezzük a svédeket, hogy mi a világ legjobb illata, szinte biztosra vehető, hogy a frissen sült fahéjas csigát fogják mondani. A Kanélbülle nevet viselő péksütemény akkora kedvenc, hogy még egy munkaszüneti napot is kapott: október 4-e a svéd fahéjas csiga hivatalos napja. És hogy hogyan készül ez a sütemény? Egy stockholmi cukrász engedte be a Deutsche Welle stábját a műhelyébe.

Europeo

Europeo – Különleges gereblyékkel felszerelt nők gyűjtik a tenger gyümölcseit Spanyolországban

Apály idején a spanyolországi Galícia partjainál nemcsak a strandolók mennek a vízbe, hanem különleges gereblyékkel felszerelt nők is, akik a tenger gyümölcseit gyűjtik. Spanyolul mariscadorasnak hívják őket. Nekik ez a munka jelenti a megélhetést. Egyikük már 24 éve gyűjti így a kagylókat a tengerből. Ahogy azt az édesanyja és a nagymamája is tette.

Europeo

Europeo – Elsőre talán átlagosnak tűnhet a bécsi Magdas Hotel, pedig nagyon nem az

Különleges küldetése csak azután derül ki a vendégek számára, miután szóba elegyedtek az ott dolgozókkal. Ebben a hotelban ugyanis rászorulók dolgoznak. Olyan Ukrajnából, Afrikából vagy Szíriából menekült emberek, akik máshol nehezen kapnának munkát. A 40 alkalmazott 16 különböző országból jön, így az itteni hangulat különösen befogadó és multikulturális. Az itt dolgozók azt mondják, ez a munka megváltoztatta az életüket.

Europeo

Europeo – A mesterséges intelligencia hozta vissza a csőd széléről ezt a németországi cementgyárat

Európában Németországban az egyik legdrágább az elektromos áram. Nem csoda, hogy az olyan energiaigényes ágazatok, mint a cementipar, folyamatosan keresik az alternatív megoldásokat az áramfogyasztás csökkentésére. Egy kaiserslauterni cementgyárat például a mesterséges intelligencia hozta vissza a csőd széléről. Az MI bevetése óta harmadával kevesebb áramot fogyasztanak, és még a szén-dioxid-kibocsátásuk is csökkent. Elbocsátani pedig senkit sem kellett.