Itthon

Elképesztő húzást kért egy fideszes politikus, ilyen még nem volt Magyarországon

ATV.hu
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
drogdílerKunhalmi
Hirdetés
Hirdetés

Feloszlatná a szekszárdi közgyűlést a térség fideszes országgyűlési képviselője. A tolna vármegyei székhelyen ugyanis a polgármester-választáson győztes Berlinger Attila már az eredmény jogerőre emelkedése után elfoglalhatja a pozíciót, de a régi testülettel kellene tovább dolgoznia. Szinte minden önkormányzatban csak októberben lépnek hivatalba az új képviselők és polgármesterek, mivel a jelenleg hivatalban lévő településvezetőknek akkor jár…

Hirdetés

Amint jogerőre emelkedik a választás végeredménye, már el is foglalhatja a polgármesteri széket Berlinger Attila Szekszárdon, mivel az nem volt betöltve a választás napján. A fideszes városvezetőnek azonban a törvény szerint majd a jelenlegi közgyűléssel kellene együtt dolgoznia októberig, mivel a közgyűlési tagoknak addig tart a mandátumuk. A térség kormánypárti parlamenti képviselője viszont azt akarja, hogy már most történjen meg a váltás, hisz ezáltal nagy többsége lenne a Fidesznek a közgyűlésben, mert óriásit nyertek a tolnai megyeszékhelyen, az új testületben atombiztos többségük lesz.  

„Én azt kérem a jelenlegi közgyűléstől, hogy oszlassa fel magát, s adja meg a lehetőséget az új közgyűlésnek a felelősségteljes munkára” 

– mondta Horváth István a térség országgyűlési képviselője. Komlón újraválasztották a jelenlegi fideszes polgármestert, Polics Józsefnek azonban októbertől jelentős többsége lesz a testületben, szemben azzal ahogy eddig volt, amíg az ellenzékiek voltak többen. A régi-új városvezető azonban nem várja el a tagoktól az idő előtti távozást.

Palics József az mondta az ATV Híradójának: „Ebből a három és fél hónapból azt mondom, hogy kettő és fél a nyári időszakra esett és esik, amikor különben sem szoktunk olyan napirendeket tárgyalni, amik hosszútávon befolyásolják az önkormányzat dolgait.”

A szokatlan helyzetet az okozta, hogy a 2019 októberében nyertes polgármesterek és képviselők 2024 októberéig kaptak mandátumot, de az önkormányzati választást ( előre hozva) idén egyszerre tartották az EP-választással. A Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének főtitkára szerint, attól még, hogy az önkormányzatok teljes jogkörrel rendelkeznek az átmenet alatt, nem számít nagy változásokra.

Abban senki ne reménykedjen, hogy most egy meg nem választott polgármester az kitalálja, hogy akkor itt gyorsan csinálok egy beruházást, mert három és fél hónap alatt azokat az előkészítő munkálatokat a pályázatkiírás, közbeszerzés, azt nem tudja lezongorázni, nem tud szerződést kötni – magyarázta az ATV Híradója stábjának Gyergyák József, a TÖOSZ főtitkára.

Horn Gábor, a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke úgy véli, hogy azokon a helyeken, ahol októberben csere lesz a testületekben vagy a polgármesteri pozícióban, egyfajta kölcsönös önmegtartóztatás jobban érvényesülhet, mint egymás életének nehezebbé tétele.

Az ősszel hivatalba lépő polgármesterek és testületek öt évre, vagyis 2029 őszéig kaptak felhatalmazást.

Első kézből, közvetlenül az ATV-től szeretné megtudni a legújabb fejleményeket a legnézettebb hírcsatornáról*? Iratkozzon fel hírlevelünkre! *(Forrás: Nielsen Közönségmérés, közönségarány, LIVE adat, teljes népesség, teljes napon, 2024. első negyedév alapján, hírcsatornák: ATV, HÍR TV, M1

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek