"Orbán egy évtizede nem volt olyan rossz politikai helyzetben, mint most"
Orbán Viktor lehet a szélsőjobb egyesítője, ha a Fidesz kilép az Európai Néppártból – ezt Cas Mudde mondta – számolt be róla a Népszava.
A Guardianban rendszeresen publikáló politológus Orbán Viktort egy radikális jobboldali politikusnak nevezte, aki – Matteo Salvini megjelenéséig – ennek az irányzatnak volt a nem hivatalos vezetője. Mudde szerint ugyanakkor Orbán Viktor egy évtizede nem volt olyan rossz politikai helyzetben, mint most. Magyarországról azt mondta, ez az első ország, amelyet a radikális jobboldal foglyul ejtett. A politológus hozzátette: ez azért lehetséges, mert könnyű megragadni a hatalmat az egykamarás parlament és az aránytalan választási rendszer miatt.
atv.hu
Ajánlom