Belföld

2017-07-15 11:14:00

Vizes vb: Elképesztő fölénnyel nyertek a női pólósok - frissül

Folyamatosan frissülő hírek!

A 17. FINA Világbajnokságnak július 14-es és 30-a között ad otthont Budapest és Balatonfüred. Az atv.hu folyamatosan frissülő posztjaival tudósít az eseményekről és a helyezésekről.

július 18.kedd 23:25

A huszadik helyen zárt a szinkronúszó párosok szabadgyakorlatának selejtezőjében, így nem jutott döntőbe a Kiss Szofi, Schwarcz Anett duó a magyarországi vizes világbajnokság keddi napján, a Városligetben. A selejtezőben - ahonnan a legjobb 12 jutott a fináléba - az orosz páros kapta a legmagasabb pontszámot (96,6333).

A páros szabadprogramban a duóknak három percük (plusz/mínusz 15 másodperc a zene függvényében) van arra, hogy minél kreatívabb gyakorlatot mutassanak be, a lehető legtöbb elemmel. A párosok tagjainak minél inkább szinkronban kell lenniük egymással, de lehetőségük van különböző emelésekre, dobásokra is. A bírák ezt követően a művészi benyomás, a végrehajtás, illetve a nehézség alapján pontozzák a kűrt. Más "rokonsportágakkal" ellentétben itt nem egy előre meghatározott nehézségi szintű gyakorlatot mutatnak be a versenyzők, hanem a "menet közben" bemutatott elemek, illetve azok kivitelezése határozzák azt meg.

• Az olasz női vízilabdázók kiütötték a brazilokat

július 18.kedd 22:40

Az olimpiai ezüstérmes olasz női vízilabda-válogatott 18-4-re legyőzte Brazília csapatát a magyarországi vizes világbajnokság keddi játéknapján, a Margitszigeten. A mezőny legeredményesebb játékosaként az olasz Giulia Enrica Emmolo és Valeria Palmieri is négy gólig jutott.

• Áder János és felesége is a helyszínen szurkolt a magyar női pólósoknak

július 18.kedd 22:02

fotó: mtiFotó: MTI

• Francia győzelem a műugróknál

július 18.kedd 21:24

A Laura Marino, Matthieu Rosset páros győzött a műugrók csapatversenyében a magyarországi vizes világbajnokságon. A francia kettős a júniusi Európa-bajnokságon is a legjobbnak bizonyult, ezúttal pedig Franciaország első vb-érmét szerezte műugrásban. A keddi döntőben 19 páros versenyzett a Duna Arénában, magyar induló nem volt köztük. A mexikóiak végeztek a második, az amerikaiak pedig a harmadik helyen. A csapatversenyt Európában bemutató jelleggel először a 2010-es budapesti kontinensbajnokságon rendezték meg, hivatalosan pedig a 2012-es Eb-n debütált. Világbajnokságon először két éve, Kazanyban volt csapatverseny.

Ebben a számban a csapatokat alkotó két-két versenyző egyénileg három-három ugrást mutat be, és legalább egyet-egyet mindkét csapattagnak mindkét magasságon - 3 méteren, illetve 10 méteren - végre kell hajtania.

• Franciaország-Magyarország (negyedik negyed) 5:24

július 18.kedd 21:01

Az utolsó negyed ráúszásában a franciák hozzák el a labdát, de nem jutnak el a kapunkig, Bujka negyedik gólját dobja a mérkőzésen. Czigány Dórát állítják ki szabálytalanság miatt, a franciák emberelőnyben támadnak, viszont Gangl Edina védi a lövést. Újabb francia támadást védett Gangl Edina, a szöglet után újabb kiállítás, a franciák pedig a kapufát találják el. Csabai többször is a kapufát találja el, a negyedben még csak egy gól volt. Gangl Edina hatalmas védést mutatott be, így kimaradt a franciák 5 méterese, majd Keszthelyi és Antal Dóra is betalál. Bár a franciák azt gondolták nincs játékban a labda, Antal odament és bedobta, így a meccs végeredménye: 5:24.

• Franciaország-Magyarország (harmadik negyed) 5:20

július 18.kedd 20:47

A harmadik negyed ráúszásnál elhozzuk a labdát, a kapufáról hozzánk pattan vissza a labda, Tóth Ildikó találatával 2:15-re vezetünk a harmadik negyedben. A franciák egy rossz passzal eladják a labdát, Takács Orsolya hatalmas góljával 2:16-re módosul az állás. Kettős emberelőnyből Franciaország szépít, a harmadik negyedben a harmadik találatukat érvényesítik. Szilágyi lövésével újabb találat, hatalmas a különbség a két csapat között. Az első akciógólját is megszerzi a francia csapat. Szücs is betalál, a franciák támadását blokkoljuk, Bujka hatalmas gólt lő, 4:19. Középről Antal Dóra megszerzi a magyarok 20. gólját. A harmadik negyed végén ismét gólt lőnek a franciák.

• Franciaország-Magyarország (második negyed) 2:14

július 18.kedd 20:28

A második negyed ráúszásnál a franciák hozzák el a labdát, majd Bujka szabálytalankodik, ötmétereshez jut az ellenfél, amit be is dobnak, ezzel megszerzik első góljukat. Illés Anna után Czigány Dóra is betalál, így már 1:9 az állás. Csabai Dóra megszerezte első gólját, majd Bujka kétszer is betalál: 2:12-re vezetnek a magyarok. Őrült tempóval támadtunk, majd Czigány simán betalált a bal sarokba. Támadóhiba miatt elvették a franciáktól a labdát, így újra mi támadunk, Gurisatti lövésével 14:2 a második negyed végén.

• Franciaország-Magyarország (első negyed) 0:7

július 18.kedd 20:18

Jól kezdtek a magyar lányok, Szilágyi Dorottya elhozta a labdát, Keszthelyi Rita pedig már a 28. másodpercben megszerezte a vezetést. Kasó Orsolya remekül véd, a franciák emberelőnyben sem tudtak a kapunkba találni. Emberelőnyt harcoltunk ki, majd Takács Dóra és Antal Dóra is betalált, ezzel már 0:6-ra vezetünk az első negyedben. A franciák támadása a kapufáról kipattan, az első negyedben nem tudnak betalálni, a magyar lányok viszont még az utolsó másodpercekben is dobnak egy gólt, 0:7 az első negyed végén.

• Fordulatos mérkőzésen nyert Kanada

július 18.kedd 20:10

Kanada női vízilabda-válogatottja 9-8-ra legyőzte Kína csapatát a magyarországi vizes világbajnokság keddi játéknapján, a Margitszigeten.

Az ázsiai együttes a második negyed után 5-3-ra vezetett, de az észak-amerikaiak remekül játszottak a harmadik szakaszban és fordítottak (8-5). A mérkőzés hajrájában Kína egyenlített (8-8), majd Christine Robinson centergóljával Kanada egy másodperccel a végső dudaszó előtt megszerezte a győzelmet.

• Kikaptak az oroszok

július 18.kedd 18:57

Az olimpiai bronzérmes orosz női vízilabda-válogatott meglepetésre 8-5-re kikapott Ausztrália csapatától a magyarországi vizes világbajnokság keddi játéknapján, a Margitszigeten.

• Sokallták a szállás árát az amerikaiak

július 18.kedd 18:37

• Így készül Hosszú Katinka a vb-re

július 18.kedd 18:17

• Sima görög győzelem

július 18.kedd 15:22

A görög női vízilabda-válogatott 19-5-re legyőzte Kazahsztán csapatát a magyarországi vizes világbajnokság keddi játéknapján, a Margitszigeten.

A mezőny legeredményesebb játékosa, a görög Alexandra Aszimaki négy gólt dobott.fotó: mtiFotó: MTI

• Ashton Kutcher kiakadt

július 18.kedd 14:13

Ahogy arról portálunk is beszámolt, Mila Kunis és Ashton Kutcher is kilátogatott a vizes vb-re. A sztárpárt Kemény Dénessel való diskurálásuk közben kapták lencsevégre, majd emiatt posztolt a twitterre Kutcher: a sztár azt szeretné, ha nem fotóznák a gyerekeiket, ugyanis a gyerekek nem választották a nyilvános szereplést.

• Könnyed holland győzelem a japánok ellen

július 18.kedd 13:52

Tizenkét góllal verte meg a holland válogatott Japán legjobbjait a budapesti vizes világbajnokság női vízilabdatornájának keddi játéknapján, a magyar nemzeti együttest is felvonultató négyesben. Bíró Attila együttese két napja 20-11-re nyert az ázsiaiak ellen. A magyar csapat este (20.10 ó) a kvartettben leggyengébbnek számító francia válogatottal találkozik.

• A győztes orosz szinkronúszók

július 18.kedd 13:10

a győztes orosz csapat (fotó: mti)A győztes orosz csapat (Fotó: MTI)

• Orosz siker a szinkronúszó csapatok technikai versenyében

július 18.kedd 13:05

Oroszország nyert a szinkronúszó csapatok technikai versenyében a Városligetben, a vizes világbajnokság keddi napján. Az Anasztaszija Bajangyina, Vlada Csigirjeva, Veronyika Kalinyina, Marija Surocskina, Darja Bajangyina, Marina Goljadkina, Polina Komar, Darina Valitova alkotta nyolcas döntőbeli gyakorlatára 96,0109 pontot kapott, s nagyon magabiztosan győzött a kínaiak előtt (94,2165). A bronzérmet a japán csapat szerezte meg (93,1590). A 24 válogatottat felvonultató vasárnapi selejtezőben a magyar csapat 15. lett, így kiszorult a 12-es döntőből.

Érmesek:
    1. Oroszország 96,0109 pont
    2. Kína 94,2165
    3. Japán 93,1590

• Kormos nem jutott be a középdöntőbe toronyugrásban

július 18.kedd 12:36

Kormos Villő a 28. helyen végzett a női toronyugrás kedd délelőtti selejtezőjében, így nem jutott be a 18-as középdöntőbe a budapesti vizes világbajnokságon. A Duna Arénában rendezett verseny első szakaszában öt-öt ugrást mutatott be a 37 résztvevő.

Kormos az első két sorozat után még 19. volt, a gyengébb harmadikat követően azonban visszaesett a 32.-re, s bár a folytatásban javított, ez csak a 28. helyhez volt elegendő. Végül 265,15 ponttal zárt, a 18., még bejutó dél-koreai Cso Eun Bi összesen 297,95 pontot kapott a gyakorlataira.

A legjobban a 376,65 pontos kínai Zsen Csien szerepelt a selejtezőben, az Európa-bajnok brit Lois Toulson pedig nagy meglepetésre búcsúzott, miután csak 23. lett. A 18-as középdöntőt 15.30 órától rendezik, a 12-es fináléra szerdán kerül sor.

• A 10 kilométeres nyíltvízi úszás érmesei

július 18.kedd 12:30

a győztes holland ferry weertman (k), mellette az ezüstérmes amerikai jordan wilimovsky (b) és a harmadik helyezett francia marc-antoine olivier (fotó: mti)A győztes holland Ferry Weertman (k), mellette az ezüstérmes amerikai Jordan Wilimovsky (b) és a harmadik helyezett francia Marc-Antoine Olivier (Fotó: MTI)

• Rasovszky Kristóf ötödik 10 kilométeren

július 18.kedd 12:27

Rasovszky Kristóf ötödik lett a nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyében a vizes világbajnokság keddi napján Balatonfüreden. A szám 20 éves junior világ- és Európa-bajnoka 1:52:01.70 órás idővel csapott célba, a szám másik magyar versenyzője, Székelyi Dániel a 21. lett - a nem hivatalos végeredmény szerint.

A számot az olimpiai bajnok holland Ferry Weertman nyerte, ezzel ő lett az első férfi versenyző a sportág történetében, aki ebben a számban az ötkarikás aranyérem mellé a világbajnokit is megszerezte.

a győztes holland (b) gratulál rasovszky kristófnak (fotó: mti) A győztes holland (b) gratulál Rasovszky Kristófnak (Fotó: MTI)

• A spanyolokat is legyőzték a címvédő amerikaiak

július 18.kedd 10:54

A címvédő, négyszeres világbajnok Egyesült Államok négy góllal legyőzte a spanyolokat kedden a budapesti vizes vb női vízilabdatornáján. Az amerikaiak a vasárnapi nyitányon 22 góllal verték a dél-afrikai csapatot.

• Elrajtolt a férfi 10 kilométeres nyíltvízi mezőny

július 18.kedd 10:21

Rajtolnak a versenyzők a férfi 10 kilométeres nyíltvízi úszás versenyszámának döntőjében Balatonfüreden.

július 18.kedd 07:34

10.00: Vizes vb, nyíltvízi úszás, férfi 10 km és szinkronúszás, csapat technikai gyakorlat, döntő

július 17.hétfő 23:08

Az orosz férfi vízilabda-válogatott 15-8-ra legyőzte Japán csapatát a magyarországi vizes világbajnokság hétfői játéknapján a Margitszigeten. Az európai együttes minden negyedet megnyert, játékosai közül pedig négyen is három gólig jutottak.

• Kiss Szofi nem jutott az egyéni szabad gyakorlat döntőjébe

július 17.hétfő 22:22

Kiss Szofi a 17. helyen végzett, így nem jutott döntőbe a szinkronúszók egyéni szabad gyakorlatában a vizes világbajnokság hétfői napján a Városligetben. A 32 fős mezőnyben Kiss Szofi - aki a nyitónapon hatalmas sikert ért el azzal, hogy egyéni technikaiban a 13. helyen végzett, ezzel épphogy lemaradt a döntőről - tizenhetedikként mutathatta be kűrjét. Éppen a mezőny második fele kezdődött vele, a közönség kissé csalódott is volt, hogy "extra" negyedórát kell még várnia a hazai kedvencre.

• Ausztrália - Magyarország (negyedik negyed) 3-13

július 17.hétfő 21:24

Az utolsó negyedben az ausztrálok vitték el a labdát. Vámos passza után Hárai újabb magyargólt lőtt, aztán a 27. percben Mezei is kapuba talált, egy perc múlva pedig Manhercz lőtte be a 10. magyar gólt. Később Vámos lövése a hálótartó vasról vágódott ki, kis időbe tellett mire a bírók megadták. A 30. percben ismét időt kértünk, majd Török lőtt egy újabb gólt. Az utolsó egy percben megkoronáztuk ezt a szép játékott egy utolsó dobással, így a végeredmény Ausztrália – Magyarország 3-13.

• Áder is szurkol a fiúknak

július 17.hétfő 21:17

Áder jános köztársasági elnök kemény dénes a magyar vízilabda szövetség elnökének társaságábanÁder János köztársasági elnök Kemény Dénes a Magyar Vízilabda Szövetség elnökének társaságában

• Ausztrália - Magyarország (harmadik negyed) 3-7

július 17.hétfő 21:08

A harmadik negyedben is elhoztuk a labdát. Mezei ötméteres kiharcolása után Varga ismét gólt szerzett. Nagy Viktor folyamatosan elképesztően véd. Hárai bejátszásból kapura dobott, de érvénytelen a gól, mert Märcz időt kért. A 23. percben ismét született egy ausztrál gól. A negyed végéig 3-7 maradt az állás.

• Ausztrália - Magyarország (második negyed) 2-5

július 17.hétfő 20:47

A második negyedben Manhercz hozta el a labdát. Rögtön a negyed elején Varga Dénes talált kapuba. Az ausztrálok próbálkoztak, de Nagy Viktor gyönyörűen védett. A 13. percben ismét Varga lőtt kapura és be is talált, 3-1-re vezetett a magyar válogatott. Közben az ausztrálok is időt kértek. A 14. percnél ismét magyar gól született, Hosnyánszky erős lövése talált kapuba, azonban az ausztrálok gyorsan reagáltak ugyanis Younger szerzett egy gólt az ellenfélnek. Märcz időkérése után a fiúk azonban ismét nagyot mentek az utolsó 30 másodpercben.

hosnyánszky norbert és az ausztrál george fordHosnyánszky Norbert és az ausztrál George Ford

• Sima horvát győzelem

július 17.hétfő 20:30

Horvátország férfi vízilabda-válogatottja 12-7-re legyőzte az Egyesült Államok csapatát a magyarországi vizes világbajnokság hétfői nyitófordulójában. A mezőny legeredményesebb tagja az olimpiai és világbajnoki ezüstérmes horvátok katalán játékosa, Xavier García Gadea, valamint csapattársa, Luka Loncar volt egyaránt négy góllal.

• Ausztrália - Magyarország (első negyed) 1-1

A ráúszásban elhoztuk a labdát. Az ausztrál Younger bejátszása után Power talált a magyar kapuba, így a harmadik percben 1-0-ra vezetett az ellenfél. 5 perc után Märcz Tamás időt kért. Az első negyedben Nagy Viktor három kapura lövést védett ki. Végül Vámos Márton lőtte az első magyar gólt így az első negyed után az állás 1-1.

vámos mártonVámos Márton

• Fölényes kínai győzelem férfi szinkrontoronyugrásban

július 17.hétfő 20:26

A kínai Csen Aj-szen, Jang Hao páros nyerte a férfi szinkrontoronyugrás döntőjét a magyarországi vizes világbajnokság hétfői versenynapján, a budapesti Duna Arénában.

Tizedik alkalommal szerepelt ez a szám a vb programjában, és hetedszer született kínai siker. Csen Aj-szen - előző párja, Lin Jüe oldalán - győzött 2015-ben Kazanyban, valamint tavaly a Rio de Janeiró-i olimpián is, Jang Haóval pedig a kategória mind a négy világkupaversenyét megnyerte idén.

• Elkezdődött a magyar-ausztrál férfi vízilabda mérkőzés

július 17.hétfő 20:19

Világbajnokságon 4 éve játszottunk az ausztrálokkal Barcelonában, ahol szintén egy csoportba sorsoltak minket. Akkor 9-9-es döntetlen született.

• Az esélyes kínai páros sikere női szinkronműugrásban

július 17.hétfő 19:15

Az esélyes Si Ting-mao, Csang Ja-ni kínai páros sikerét hozta a női szinkronműugrás hétfő délutáni döntője a magyarországi vizes világbajnokságon.

A Duna Arénában rendezett verseny után a kétszeres olimpiai bajnok Si Ting-mao pályafutása ötödik világbajnoki aranyérmét ünnepelhette. Ebben a számban sorozatban kilencedik alkalommal győzött kínai páros a vb-n, ráadásul 2004 óta az olimpián is az ázsiai ország versenyzői uralják a női szinkronműugrást.

• Magabiztos szerb siker a férfi vízilabdázóknál

július 17.hétfő 18:42

Az olimpiai bajnok és címvédő szerb válogatott fölényes győzelmet aratott a dél-afrikai együttes felett a budapesti vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának hétfői nyitófordulójában.

• A hollywoodi sztárpár is a vizes vb-n szurkolt

július 17.hétfő 17:30

a budapesten forgató ashton kutcher családjával látogatott ki a duna arénába (fotó: mti)A Budapesten forgató Ashton Kutcher családjával látogatott ki a Duna Arénába (Fotó: MTI)

• Fát ültettek a FINA ügyvezető igazgatója születésnapja alkalmából

július 17.hétfő 16:17

Hetvenhatodik születésnapja alkalmából köszöntötték a Budapesten zajló világbajnokságon Cornel Marculescut, a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség (FINA) ügyvezető igazgatóját. Az eseményen jelen volt Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter, a szervezőbizottság elnöke, Gyárfás Tamás, a Nemzetközi Úszó Szövetség (FINA) alelnöke, Fürjes Balázs, az egyes kiemelt budapesti beruházásokért felelős kormánybiztos és természetesen Cornel Marculescu a FINA ügyvezető igazgatója.

balról jobbra: tóth józsef, gyárfás tamás és cornel marculescuBalról jobbra: Tóth József, Gyárfás Tamás és Cornel Marculescu

• Férfi vízilabda: Egy góllal verték a görögök a spanyolokat

július 17.hétfő 14:56

A spanyol válogatott egy góllal kikapott a görögöktől a világbajnokság férfi vízilabdatornájának nyitófordulójában.

A spanyolok hiába szereztek vezetést, a második negyedben már háromgólos volt a hátrányuk (4-1). A záró felvonásban a spanyolok utolérték ugyan ellenfelüket (7-7), de másfél perccel a vége előtt a legutóbbi kazanyi világbajnokságon bronzérmes görögök emberelőnyből eldöntötték a találkozót.

• Az olasz vízilabda-válogatott biztosan győzte le a franciákat

július 17.hétfő 13:47

A magyarokkal azonos csoportban szereplő olasz válogatott biztosan győzte le a franciákat a budapesti vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának hétfői nyitófordulójában. Jó olasz kezdést követően a második negyedet meglepetésre megnyerték a franciák. A harmadik játékrészben viszont hat góllal (7-1) bizonyultak jobbnak az olaszok, akik így már a záró felvonás előtt eldöntötték a találkozót. A házigazda magyar együttes 20.10 órától Ausztrália ellen kezdi meg vb-szereplését.

• Olasz siker szinkronúszásban

július 17.hétfő 12:48

A Manila Flamini, Giorgio Minisini kettős nyerte a szinkronúszó vegyespárosok technikai döntőjét a budapesti vizes világbajnokságon hétfőn. Az olasz duó szoros versenyben előzte meg az oroszokat, míg a harmadik helyen az amerikaiak végeztek a városligeti helyszínen. A szombati selejtezőben - amelyből mind a tíz induló bejutott a döntőbe - ez a három páros volt a legjobb, de akkor az oroszok még az olaszok előtt álltak.

fotó: reutersFotó: Reuters
    A szinkronúszás 1973 óta része a világbajnoki programnak, egészen két évvel ezelőttig kizárólag nők versenyeztek egymással - egyéniben, párosban és csapatban. Kazanyban debütált a vegyespárosok küzdelme.

A dobogón:

1. Olaszország (Manila Flamini, Giorgio Minisini) 90,2979 pont
    2. Oroszország (Mihaela Kalancsa, Alakszandr Malcev) 90,2639
    3. Egyesült Államok (Kanako Kitao Spendlove, Bill May) 87,6682

• Budapest rendezi a 2024-es rövidpályás úszó-világbajnokságot

július 17.hétfő 12:34

Budapest rendezheti a 2024-es rövidpályás úszó-világbajnokságot. A vizes sportokat összefogó nemzetközi szövetség (FINA) a magyarországi 17. vizes világbajnokság alatt, hétfőn döntött arról, hogy a 25 méteres medencés vb-nek 2022-ben az oroszországi Kazany, két évvel később pedig a magyar főváros lehet a házigazdája.

julio c. maglione, a nemzetközi Úszó szövetség (fina) elnöke (fotó: mti)Julio C. Maglione, a Nemzetközi Úszó Szövetség (FINA) elnöke (Fotó: MTI)

• Meglepetés: Montenegró döntetlent játszott

július 17.hétfő 12:31

A montenegrói válogatott meglepetésre csak döntetlent ért el a kanadai csapat ellen a budapesti vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának hétfői nyitófordulójában. A montenegróiak a negyedik negyed elején már 8-4-re vezettek, de a kanadaiaknak öt és fél perc elég volt ahhoz, hogy egyenlítsenek.

a kanadai devon ross thumwood (b) és a montenegrói drasko brguljan (fotó: mti)A kanadai Devon Ross Thumwood (b) és a montenegrói Drasko Brguljan (Fotó: MTI)

• Kormos Villő és Fazekas-Gondos Flóra ugrása

július 17.hétfő 12:06

• Nem jutott döntőbe a Kormos, Fazekas-Gondos páros

július 17.hétfő 11:23

Nem jutott be a női szinkronműugrás döntőjébe a Kormos Villő, Fazekas-Gondos Flóra páros a 17. vizes világbajnokságon hétfőn. A Duna Arénában rendezett délelőtti selejtezőben a magyar kettős, amely az idei Eb-n hetedik volt, a 19 duó közül a 17. helyen végzett, az öt ugrásra összesítésben 237,54 pontot kapott.

A legjobban a Csang Ja-ni, Si Ting-mao kínai páros szerepelt, amely 320,40 pontot gyűjtött. A második kanadai Jennifer Abel, Melissa Citrini Beaulieu (306,60) és a harmadik orosz Nagyezsda Bazsina, Krisztina Ilinyih (304,80) kettős is 300 pont fölé kerül. A 12-es finálét 16 órától rendezik.

A két magyar versenyző csütörtökön a 3 méteres műugrásban indul, Kormos Villő pedig még toronyugrásban is érdekelt lesz a vb-n, kedden.